MVK (MVU) statusa noteicējs

Ātri nosaki mazā, vidējā komersanta (MVK) jeb mazā, vidējā uzņēmuma (MVU) statusu.

Ievadiet informāciju par pēdējo noslēgto gadu

...
Aprēķiniem ir rekomendējoša nozīme. Lai iegūtu precīzāku informāciju, lūdzu, sazinieties ar konsultantu.

Kā nosaka MVK (MVU) statusu?

Sīkie (mikro), mazie un vidējie komersanti (MVK) jeb Mikro, mazie un vidējie (MVU) ir uzņēmējdarbības kategorijas, kas balstītas uz uzņēmuma darbinieku skaitu un finanšu rādītājiem. Konkrēto statusu nosaka Eiropas Komisijas (EK) regulas Nr.800/2008 1. pielikumā noteiktajās definīcijas.

MVK (MVU) statusa noteicējs
  • Sīkie uzņēmumi (mikrokomersanti) - ir vismazākā MVK kategorija, kas parasti sastāv no 1-9 darbiniekiem un mazāk nekā 2 miljoniem eiro apgrozījuma vai bilances vērtības gadā.
  • Mazie uzņēmumi (mazie komersanti) - ir MVK kategorija, kas parasti sastāv no 10-49 darbiniekiem un līdz 10 miljoniem eiro apgrozījuma vai bilances vērtības gadā.
  • Vidējie uzņēmumi (vidējie komersanti) - ir MVK kategorija , kas parasti sastāv no 50-249 darbiniekiem un līdz 50 miljoniem eiro apgrozījums vai līdz 43 miljoniem bilances vērtības gadā.
  • Lielie uzņēmumi (lielie komersanti) - ir uzņēmumi ar vairāk nekā 250 darbiniekiem vai ar apgrozījumu virs 50 miljoniem un bilances vērtību virs 43 miljoniem eiro gadā.

Lai noteiktu, vai kāda uzņēmuma ir komersants, jāņem vērā informācija par to, cik darbinieku tam ir, cik liels ir tā apgrozījums un bilances kopsumma. Ja uzņēmumam vēl nav noslēgta gada, tad ir jāņem vērā informācija par tā darbību pēdējā laika periodā (operatīvais pārskats). Tāpat ir jāņem vērā informācija par partneruzņēmumiem un saistītajiem uzņēmumiem.

Saistīti uzņēmumi ir tādi uzņēmumi, kurus kontrolē vienas un tās pašas fiziskās personas un kas pilnībā vai daļēji darbojas vienā vai blakus esošā tirgū. Blakus tirgi ir tie, kas ir tuvu konkrētajam tirgum. Lai pārbaudītu komersantu saistības, tiek ņemtas vērā ne tikai to dalībnieki, bet arī amatpersonas, piemēram, valdes locekļi un viņu pārstāvības tiesības.

Seko saitei un rezervē laiku attālinātai sarunai, lai uzzinātu vairāk par to kā varam palīdzēt jūsu uzņēmumam.

LIAA un ERAF Logo
ERAF Darbības programma "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana".
Līguma Nr. SKV-L-2023/223.
v.20240725